Chovatelská stanice německých boxerů

 

"OD IVETY"

Chovatelská stanice byla založena v roce 1992 zakladatelkou chovu zlatou fenou ARKOU FESTLAND, jejímž otcem, byl syn světového vítěze Kazan Im – Ka, velmi kvalitní pes, který získal řadu ocenění v Československu i v Evropě.

Fenu Arku jsme po uchovnění a složení zkoušek z výkonu nakryli 2x Guliverem Moravia box. Její následující krytí bylo holandským psem Flintem v. Wordanis.

Z tohoto vrhu byla ponechána fena Cindy od Ivety, která získala Juniorského vítěze roku a další ocenění na našich a zahraničních výstavách.

Od roku 1999 do roku 2006 jsme chov přerušili. Až po té jme si pořídili velmi kvalitní a krásnou žíhanou fenu Helly z Dybohůrky na které chováme v současnosti. První krytí Helly bylo Boreasem di casa Diocletiano. Z tohoto nádherného vrhu byla ponechána žíhaná fena Fergi od Ivety, která je na začátku svojí výcvikové a výstavní kariéry.

Náš chov stavíme na zdravých, exteriérově kvalitních jedincích s výbornou povahou a temperamentem, kteří mají předpoklad k výcviku i výstavám při zachování chovatelských kodexů. Boxer je pes pevných nervů, sebevědomý, klidný a vyrovnaný. Jeho příchylnost a věrnost pánovi a k celé jeho rodině, jeho ostražitost a neohrožená odvaha při obraně osob i majetku jsou odedávna příslovečné. V rodině je nezáludný a otevřený, ale vůči cizím je nedůvěřivý; veselý a přátelský při hře, ale nebojácný, jde-li do tuhého. Díky své nenáročnosti a čistotnosti je současně příjemným a cenným partnerem pro rodinu, ale současně také výborným obranářem, společenským nebo služebním psem. Jeho povaha je čestná, bez falše a lstivosti, a to platí i do vyššího věku.